Virtuální operátor Voocall???

O operátorech pevných i mobilních služeb, velkých, malých i alternativních, virtuálních i šedivých, klasických, VoIP - o cenách, o službách, o spolehlivosti, o technických a obchodních aspektech, nastaveních, zkušenostech.

Virtuální operátor Voocall???

Postby telkofanda » 09 Feb 2013 00:14

Se zájmem sleduji, jak se se českými končinami jako lavina šíří zvěst o dalším možném virtuálním operátorovi. V této chvíli onu zvěst odcitovaly nebo dokonce o ní sepsaly vlastní články snad všechny servery mající něco společného s telefonováním nebo technikou.
Podle mého to svědčí výhradně jen o veliké dychtivosti českého národa po levném volání a o nevraživosti proti nenažraným mobilákům. Má ona zvěst ale vůbec reálný základ? No, to teprve zjistíme. Zatím je to jen jeden malý výkřik (twít zde) na Twitteru.
Zajímavé je, že kromě náznaků ve zprávě na Twitteru a zjevně neautorizovaných novinových článků není vlastně nikde řečeno, že byla spuštěna aktivita vedoucí ke vzniku virtuálního mobilního operátora. Dokonce ani odpočítávání na stránkách provozovatele o ničem takovém nesvědčí. Levné volání z mobilu, popíchnutí mobilních operátorů a omílání mantry o zobrazování vlastního mobilního čísla působí jako reklama na dosud poskytované služby alternativního volání přes VoIP nebo callback.

Co si o tom myslíte? Je to jen reklama vezoucí se na vlně společenské nálady nebo seriózně míněný projekt?
telkofanda
 
Posts: 44
Joined: 11 Jan 2013 13:18

Re: Virtuální operátor Voocall???

Postby jahost » 09 Feb 2013 00:27

je to fejk, obyčejna reklama :?
jahost
 

Re: Virtuální operátor Voocall???

Postby The_ERROR » 09 Feb 2013 15:49

Ackoliv vidim jakykoliv pohyb cen za volani k lepsimu temer jako utopii, uplne stejne se da zeptat jaky dukaz mate, ze jde ciste jen o reklamu? Nerikam ze to tak neni, jenom ze se muzeme dohadovat ale pokud se oficialne k tomu nidko nevyjadri (voocall nebo nejaky operator), tak to jsou domenky uplne vsechno...
The_ERROR
 

Re: Virtuální operátor Voocall???

Postby milan.benicek » 09 Feb 2013 20:14

Souhlasím, jde čistě o domněnky.
Na druhou stanu co je pravděpodobnější? Že firma s řádově stovkami uživatelů utrácejících cca 100-200 Kč za kredit měsíčně, bez SPC kódu a tím bez SS7 propojení s ostatními operátory se dohodne s některým z mobilních operátorů? Nebo že malá firma s mizivým tržním podílem si na aktuálním tématu jen přihřívá svou reklamní polívčičku? Příklon k té či oné variantě nechávám na čtenáři.
Každopádně podaří-li se jim to, pak klobouk dolů! Bude to dobrá zpráva i pro ostatní alternativce (tenhle výraz se už asi nepoužívá, ale kolem roku 2000 to bylo označení operátorů konkurujících tehdejšímu SPT Telecomu = monopolu). Pak by se skutečně hnuly ledy a cenová konkurence by se promítla i do koncových cen.
Uvidíme ...

P.S. - Jinak nejen oni se snaží o vstup na mobilní trh, je nás více ;-)
milan.benicek
 
Posts: 66
Joined: 11 Jan 2013 13:41

Re: Virtuální operátor Voocall???

Postby gorgol » 12 Feb 2013 12:28

Tihle malí virtuálové jako třeba vocall nebo odorik asi nebudou mít propojení s nějakým opem přímo, budou to dělat přes prostředníka. A ty podmínky tím pádem nebudou žádnej zázrak, cenově na klasický šedivky mít asi nebudou, protože tyhle šedivky mají dohodu přímo s operátorem. Si myslím že do budoucna bude pořád nejlepší kombinace VoIP v dosahu wifi a 3G kombinovaný s callbackem v místech, kde není internet, resp. není internet dostatečné kvality. Proč? Protože propojovák ještě klesne a tak koncová cena volání na mobil po vteřině bez paušálu bude někde na 0,6-7 kč/min, callback za zhruba 1,2-4 kč/min. Tomu asi nebude moct žádnej virtuál konkurovat, opové nejsou blbci aby jim dali takový super podmínky.
gorgol
 

Re: Virtuální operátor Voocall???

Postby Appofiss » 12 Feb 2013 12:36

Zajimavy nazor. Plne s Vami souhlasim. Jen mi je divne, jak jste prisel na to, ze to budou delat pres prostrednika. Je fakt, ze jsem to uz asi nekde slysel. Pokud to tak bude, tak to nebude tak slavne. Samozrejme VoIP bude vzdy vyhodnejsi a potom jako doplnek callback, jak jste zminil.... Propojovqci poplatky pujdou zas dolu.....takze parada.
Appofiss
 
Posts: 4
Joined: 06 Feb 2013 17:03

Re: Virtuální operátor Voocall???

Reklama


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/affil/simple_html_dom.php on line 75

Warning: file_get_contents(http://www.ochutnejvino.cz/darkove-balicky): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/affil/simple_html_dom.php on line 75

Fatal error: Call to a member function find() on boolean in /var/www/affil/och_rss.php on line 11
Reklama
 

Re: Virtuální operátor Voocall???

Postby jahost » 12 Feb 2013 20:53

Tahle úvaha má něco do sebe. Mobiláci vůbec nejsou nadšení z toho, že by se měli s někým dělit o své korýtko. Zdá se ale, že k tomu budou donuceni. A tak když už musí, snaží se dohodnout s někým, kdo má hodně zákazníků a aspoň něco z toho vytřískat. Jdou zvěsti, že nějaké tisíce zákazníků je moc nezajímají, když už, tak desítky tisíc, to už oko přimhouří.
No jo, ale velký s velkým - jakou budou mít motivaci snižovat si marže?
jahost
 

Re: Virtuální operátor Voocall???

Postby Taddy » 17 Mar 2013 10:08

Dokud Voocall nebude v seznamu CTU a nebude mit prirazen zadny rozsah mobilnich cisel. Virtualem neni!
Taddy
 

Re: Virtuální operátor Voocall???

Postby jahost » 18 Mar 2013 12:13

V jakym seznamu CTU? Canistec, provozovatel Voocall tam prece davno je. A mobilni provolba? O tu si muze pozadat kazdy, ale k cemu by mu byla, kdyz mu to nikdo nenaroutuje na SIM. A pouzivat mobilni cisla na pevnych pristrojich by se zase nelibilo CTU - poruseni cislovaciho planu.

Ale souhlas, Voocall temer jiste nebude zadny poradny virtual, spis suboperator, reseller atd.
jahost
 

privatni site

Postby Taddy » 19 Mar 2013 19:25

V Cesku vzniknou virtualove a ti maji mit u sebe firmy vzniknou tak i privatni site (sedivaky tak jen prejmenujeme). Virtual se na zajimavou nabidku nedostane to, aby se nereklo daji se cekat ceny:
volani od 0,39 Kc/min. 1+1
SMS od 0,12 Kc
v mobilni siti
volani v siti 1,20 Kc/min., 1,60 Kc/min. 60+1, 30+1
SMS 0,40 Kc, 0,70 Kc, 0,90 Kc
platnost kreditu 3, 6, 10 mesicu

jenze vidim to
volani v siti: 1,60 Kc/min., 1,90 Kc/min.
volani do ostatnich siti: 1,90 Kc/min., 2,20 Kc/min., 2,70 Kc/min.
SMS: 0,80 Kc, 1,20 Kc

u pausalu
neomezene volani a SMS v siti za 580 Kc
Taddy
 

Next

Return to Operátoři a poskytovatelé služeb

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post
cron