VoIP telefony + GSM brána

Mobilní telefony, VoIP telefony, GSM a VoIP brány, konvertory, Asterisk hardware, tipy, triky, návody, zkušenosti zapojení, nastavení.

VoIP telefony + GSM brána

Postby bh280994 » 20 Jun 2016 10:09

Provozujeme na firmě 8 VoIP telefonů (série Cisco SPA ...) registrované u http://www.802.cz. Žádnou ústřednu nemáme, telefony jsou samostatně. Dále máme dvě GSM telefonní čísla (SIM), které provozujeme v klasickém mobilním telefonu.
Potřebovali bychom nějakou VoIP telefonní ústřednu (přepojování hovorů atd. ) + GSM bránu na dvě SIM (4 VoIP telefony volají ven přes jednu SIM a 4 přes druhou SIM, pokud je hovor na GSM číslo). Případně by stačila i jedna GSM brána.

Existuje prosím nějaké hardwarové řešení za rozumnou cenu?
Děkuji
Hlaváč
hlavac@auditweb.cz
bh280994
 
Posts: 1
Joined: 08 Jun 2016 16:48

Re: VoIP telefony + GSM brána

Postby JaroS » 21 Jun 2016 08:37

Zdravím, malých ústředen je na trhu celkem dost, často v nich běží asterisk, takže jsou i poměrně dobře konfigurovatelné. Pokud nebudete chtít některou z nepřeberného množství čínských IP PBX, což je většinou malý kompaktní HW s asteriskem, můžete zkusit některou z renomovaných značek např. Grandstream, Sangoma, Digium Switchvox atd..

Komplikací ale myslím vždy budou SIMky. Dá se to sice řešit externími SIP GSM bránami, ale už to nebude kompaktní a pro takové malé řešení asi i drahé.

Jediné, co mě napadá, je použít beroNet GSM gateway, protože se do ní dá nainstalovat přídavný baliček s asteriskem a tím z ní udělat malou PBX pro max 20 účastníků. Pokud si vystačíte s 2x SIM, pak je to ideální, protože GSM modul se vyrábí právě jako dvouSIMkový. beroNet má 2 pozice na výměnné moduly, takže umí max 4 SIM.
Druhá pozice na modul může zůstat buď prázdná nebo se dá kdykoliv osadit modulem analogových nebo digitálních linek, GSM atd..

Narazil jsem na toto řešení u jednoho zákazníka, kde to dodával a implementoval SIPhone a moc si to chválili. Nějaké informace o tom mají na webu.

J.
JaroS
 


Return to Telekomunikační hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post
cron