Planet IPX-2100 s ISDN

Mobilní telefony, VoIP telefony, GSM a VoIP brány, konvertory, Asterisk hardware, tipy, triky, návody, zkušenosti zapojení, nastavení.

Planet IPX-2100 s ISDN

Postby Kubee900 » 31 May 2016 19:56

Zdravím všechny, dobrý den,

trošku zápasím s poočkovou ústřednou od Planet technologies a to IPX-2100. Upozorňuji, není to hlavní náplň mé práce, ale rozumím tomu z kolegů nejvíce, tak se učím. V ústředně je jakási forma Asterisku s webovým rozhraním pro pohodlnější nastavování i bez znalostí Asterisku jako takového.

Mnoho problémů jsem překonal, nalezl výrobci několik HW chyb, ve spolupráci s ASM nakonec přemluvil ústřednu, aby se připojila k ISDN.

Pro připojení ISDN linky je nutné dokoupit ISDN modul IP-21BR - pro BRI, připojuji na standardní ISDN 2A od O2 (4 čísla, dva hovorové kanály) za NT.

Po mnoha pokusech jsem zjistil, že pro přihlášení ústředny k ISDN je nutné zadat v nastavení DOD číslo (tedy kromě vytvoření trunku), port na isdn modulu mám TE-PTMP (mohu ještě TE-PTP, NT-PTP, ale ty se mě netýkají). Nyní se ústředna tváří jako připojená do sítě, dovolám se na ní, funguje vše co se příchozích hovorů týče. Bohužel ale ústředna nereagguje na nastavení směrování hovoru v DOD, ale pouze na nastavení VoIP kanálu, kde ale nemohu určit, kam se bude směrovat volání ze kterého čísla (jedno číslo půjde do automatu s otravným hlasem, ostatní přímo na určité klapky). Současně nejde uskutečnit odchozí hovor z žádné linky a není při příchozím hovoru vidět telefonní číslo volajícího (ani do logu ústředny se nezapíše), proto mi připadá, že to přes to isdn vlastně ani nejde.

Pro lepší představu, v ústředně mohu nastavit několik způsobů připojení od PSTN, přes VoIP až k ISDN, pro PSTN a ISDN je třeba zvláštních karet, pro VoIP stačí jen ethernet, ale když jsem s ním blbnul fungovalo to obráceně, mohl jsem uskutečnit odchozí hovor, ale příchozí byl ihned zavěšen, jakoby ústředna nevěděla co s tím, vinu přikládám domácímu internetu, modemu comtrend a O2 Smile

Nyní mám ISDN kartu, PSTN kartu 2xFXO/2xFXS. Volání za ústřednou je prostřednictvím VoIP, volání do ústředny je přes zmíněné ISDN. Kromě ISDN profilů a vnitřní sítě není nastaven žádný jiný trunk. Když jsem nastavil k ISDN i trunk na odorik (jen se špatnými přihlašovacími údaji) ústředna se úplně znepřístupnila, nefungovalo ani ethernetové připojení na webserver, nefungovala vnitřní síť, byli jsme nedostupní, musel jsem k ústředně, natvrdo restart, poté už jsem se k ní připojil, VoIP trunk smazal a vše zase chodí jak popsáno výše. Vůbec to nechápu, na hlubší poznávání Asterisku bohužel není čas (v rámci pracovní doby mám jinou náplň, toto řeším v rámci svého volného času, a když náhodou není zrovna v práci jiná důležitější činnost). Navíc je potřeba vše nastavit tak, aby po mě příchozí vzal můj sešit a byl schopen i beze mě ústřednu upravit podle potřeby, proto byla vybrána tato.

Třeba to tu někomu něco připomene a napoví Smile
Kubee900
 
Posts: 3
Joined: 31 May 2016 19:54

Re: Planet IPX-2100 s ISDN

Postby Choze » 31 May 2016 21:24

No dobrý ... a otázka zní jak?
Choze
 

Re: Planet IPX-2100 s ISDN

Postby Kubee900 » 31 Aug 2016 08:47

Už nijak, řeší se s výrobcem, nejspíše je chyba v programu, ústředna se řídí podle pravidla pro VoIP kanál a ne pro ISDN.
Kubee900
 
Posts: 3
Joined: 31 May 2016 19:54

Re: Planet IPX-2100 s ISDN

Postby JardaX » 31 Aug 2016 09:42

Tak dejte vědět jak to dopadlo. Celkem mě zajímá, jestli se dá od Planetu očekávat nějaká technická podpora a jak dlouho se to bude řešit.
JardaX
 


Return to Telekomunikační hardware

cron