P2i ochrana mobilů - dodatečná vodotěsnost elektroniky

Mobilní telefony, VoIP telefony, GSM a VoIP brány, konvertory, Asterisk hardware, tipy, triky, návody, zkušenosti zapojení, nastavení.

P2i ochrana mobilů - dodatečná vodotěsnost elektroniky

Postby milan.benicek » 02 Mar 2013 12:33

Podle P2i a postupně již i některých výrobců elektroniky (Motorola, Nokia, Huawei, Alcatel ...) je to úžasně jednoduché. Hotový a zcela dokončený přístroj (mobilní telefon) vložíte do speciálního boxu, kde se nejdříve sníží tlak prostředí a pak se jakýmsi "plazma procesem" pokryje nejen povrch, ale i vnitřek zařízení vodu odpuzující nano-vrstvou. Říkají tomu roztomile "repelent". Pochopitelně se tímto procesem nijak nenaruší funkce zařízení (tvrdí výrobce), protože to celé funguje na molekulární úrovni.

Ve finále tak vůbec nevadí, že telefon má různě otvory (jack na sluchátka, micro USB konektor, slot na micro SD kartu atd.). Tekutina po nano vrstvě jednoduše stéká a navíc nemá šanci se dostat do kontaktu s elektronickými obvody a jakkoli je poškodit. Sice mobil politý šampaňským není nic moc - strašně to lepí, ale případné čištění by mělo být mnohem jednodušší.Musím přiznat, že se mi to celé moc líbí. Nejen ta nanotechnologie jako taková, ale především jednoduchost a šíře možného použití. Vím, že se u nás něčím podobným také zabývají věděcké týmy (tuším v Liberci). Škoda jen, že to neumíme tak pěkně prodat!
milan.benicek
 
Posts: 66
Joined: 11 Jan 2013 13:41

Re: P2i ochrana mobilů - dodatečná vodotěsnost elektroniky

Postby Horacio » 11 Mar 2013 22:26

To je fakt super nápad. Jen mi pořád vrtá hlavou, jak to dělají s kontakty třeba pro nabíjení - to přece nemůže být po aplikaci repelentu vodivé?
Mám pocit, že to tak jednoduché s aplikací nebude. Když se to ale začlení do výrobní technologie, tak to asi nebude problém.
Horacio
 

Re: P2i ochrana mobilů - dodatečná vodotěsnost elektroniky

Postby Rupree » 03 Jun 2013 12:39

Podle všeho to vypadá, že i Lenovo minimálně u svého modelu A660 viz http://www.mobilnirevoluce.cz/nedotovan ... -A660-IP67 taky používá tuhle technologii.

Rozhodně jsem pro, aby postupně všechny telefony byly vodě odolné, ušetřilo by nám to další drobnou starost ... ;-)
Rupree
 


Return to Telekomunikační hardware

cron