MediaTek chystá 8-jádrový procesor pro mobilní zařízení

Mobilní telefony, VoIP telefony, GSM a VoIP brány, konvertory, Asterisk hardware, tipy, triky, návody, zkušenosti zapojení, nastavení.

MediaTek chystá 8-jádrový procesor pro mobilní zařízení

Postby telkofanda » 29 Jul 2013 07:43

Pokud si někdo z vás pořídil chytrý telefon z Asie nebo některý z DUAL SIM telefonů MR, pak vaše zařízení s vysokou pravděpodobností pohání procesor MediaTek. Tento výrobce se teď pustil do prestižní soutěže o super výkonné CPU a ohlásil 8-jádrový procesor, který na rozdíl od konkurence dokáže aktivovat všech 8 jader najednou.
Zatím jediný takový procesor od Samsungu přitom umí zapínat vždy jen jednu čtveřici, ale ne všechny naráz. O výrobě 8-jádra od nejznámějšího výrobce Qualcomm se zatím jen spekuluje.
Co je ale super bomba, je možnost využití jednotlivých jader v aplikacích. Podle dostupných zpráv by totiž mělo být možné přiřadit výkon konkrétního jádra např. určité záložce (prohlížené stránce) webového prohlížeče, případně přidělit jádro např. renderu 3D objektu, pro zpracování uživatelského vstupu atd.
Navíc celý čip by měl být ve spotřebě úspornější cca o 20% ve srovnání se 4-jádrem při vykreslování FullHD videa

Jsou to sice jen prvotní informace, ale zní to opravdu skvěle. Zdá se, že smartphony opravdu převzaly iniciativu jako motor inovací, když trh s PC platformou je už pěknou chvíli takovým trochu zombíkem.

Každopádně dávám :yes:
telkofanda
 
Posts: 44
Joined: 11 Jan 2013 13:18

Return to Telekomunikační hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post
cron