Konfigurace VoIP GSM brány "GOIP"

Mobilní telefony, VoIP telefony, GSM a VoIP brány, konvertory, Asterisk hardware, tipy, triky, návody, zkušenosti zapojení, nastavení.

Konfigurace VoIP GSM brány "GOIP"

Postby doubleclutcher » 22 Mar 2014 23:56

Pořídil jsem si VoIP GSM bránu GOIP, je to moje první brána. http://www.ebay.com/itm/GOIP-1i-1-sim-port-VOIP-GSM-gateway-built-in-antenna-support-sim-bank-asterisk-/120921458587?pt=US_VoIP_Business_Phones_IP_PBX&hash=item1c277b079b (manuál: http://www.discoverytelecom.eu/upload/iblock/e87/voip2gsm.pdf%20) . V zařízení je možné mít jeden SIP VoIP účet a jednu SIM kartu. Při zavolání na předkonfigurovaný SIP VoIP účet je možné přes tónovou volbu zadat číslo, na které se bude volat prostřednictvím GSM, podobně je možné i obráceně při zavolání na GSM číslo brány přes tónovou volbu zadat číslo, na které se bude volat prostřednictvím VoIP. Rád bych docílil tohoto: Vytvořit několik speciálních SIP účtů, každý s přiřazeným veřejným číslem pevné linky. Když by se na ten účet zavolalo, prostřednictvím nějaké aplikace či "dial planu" by se spojil přes VoIP s GSM bránou a prostřednictvím tónové volby by přes GSM spojil s nějakým přednastaveným číslem. Měl by někdo nějaký tip, jak tohoto docílit? Vím, že něco podobného umí např. Tropo https://www.tropo.com/, ale nevím si moc rady s konfigurací. Případně děkuji za radu.
doubleclutcher
 
Posts: 2
Joined: 22 Mar 2014 23:52

Re: Konfigurace VoIP GSM brány "GOIP"

Postby Hugo » 30 Mar 2014 10:15

Zdravím,
taky jsem si GoIP před časem pořídil a neměl moc velká očekávání ... jenže tahle brána není vůbec marná. Nejen, že je stabilní a funguje naprosto bezvadně, ale navíc toho umí nečekaně hodně.
Asi úplně nerozumím požadované představě, ale GoIP umí pomocí DTMF volit PSTN číslo při volání z VoIP a opačně i při volání z PSTN. V obou případech se to ale neobejde bez VoIP PBX, protože VoIP telefon ke GoIP připojit nejde. GoIP se totiž chová jako VoIP telefon a registruje se k PBX.
Mám vyzkoušeno, že lze přes GoIP z VoIP volat přímo - PBX do GoIP pošle cílové číslo v PSTN. Jde to ale také pomocí zabudované DISA, kdy se cílové číslo zadává DTMF volbou. Stačí nastavit konfigurační sekce "Call Divert / From PSTN To VoIP" a "Call Divert / From VoIP To PSTN". Tady je potřeba vědět jedinou věc, která není ve webové konfiguraci uvedena - pokud je nastaveno "Forward Number", pak se směruje na toto číslo, pokud je ale pole PRÁZDNÉ, pak se aktivuje DISA a číslo se zadává per hovor DTMF volbou.
Hugo
 

Re: Konfigurace VoIP GSM brány "GOIP"

Postby doubleclutcher » 31 Mar 2014 11:00

Dobrý den, děkuji za odpověď. V zásadě mi jde o následující: mít několik SIP účtů s přidělenými telefonními čísly. Když se na SIP telefonní číslo zavolá, hovor bude v bráně GOIP přesměrován na přednastavené mobilní číslo. V popisu zařízení na adrese http://dbltek.com/products/goip-1i.html se píše: "Single or Multiple Server Registrations"; předpokládal jsem, že bude možné předkonfigurovat alespoň 3 SIP účty a bude možné nastavit každý SIP účet tak, že při volání na číslo SIP účtu bude hovor přesměrován na přednastavené GSM číslo. Zařízení GOIP ale umožňuje hostovat jen jediný SIP účet. Napadlo mě tedy pokusit se vytvořit třeba na http://www.tropo.com nebo nějakým jiným způsobem aplikaci, která by uměla následující: Aplikace by byla vázaná k SIP účtu, který by měl přidělené telefonní číslo. Když by se na to číslo zavolalo, aplikace by zavolala na SIP účet hostovaný v GOIP zařízení a prostřednictvím DISA by přes DTMF tóny zadala číslo, které bude následně spojeno prostřednictvím GSM. Když by měl někdo nápad, jak vše nějak jednoduše vyřešit řekněme prostřednictvím TROPO aplikace, nebo prostřednictvím např. virtuální ústředny http://www.sipsorcery.com/mainsite , dejte prosím vědět; děkuji.
doubleclutcher
 
Posts: 2
Joined: 22 Mar 2014 23:52

Re: Konfigurace VoIP GSM brány "GOIP"

Postby JardaX » 03 Apr 2014 08:29

No vzhledem k tomu, že tahle brána ke svému fungování potřebuje VoIP ústřednu, tak nevidím problém.
Vše co popisujete se nastaví na PBX a ta pak přes bránu odešle hovor na zvolené cílové číslo. Brána totiž PBX umožní se "provolat" přímo na cílové číslo. V opačném směru je to stejné.

Zajímala by mě ale jiná věc - k čemu ma být dobré Tropo? Nějak mi uniká funkce tohodle SW.
JardaX
 


Return to Telekomunikační hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post
cron