SMS podvod - mámení ověřovacího kódu

Post a reply


This question is a means of preventing automated form submissions by spambots.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :yes: :no:
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: SMS podvod - mámení ověřovacího kódu

Re: SMS podvod - mámení ověřovacího kódu

Post by LindaFeklova » 30 Sep 2017 00:10

Přesně, opráší staré kousky, na které se už mezitím zapomělo a on se někdo chytí. Bohužel to funguje přesně takhle.

Re: SMS podvod - mámení ověřovacího kódu

Post by RadekBoo » 13 May 2015 08:14

No a já myslel, že tohle je už historie. Zjevně to ty lumpové nechali nějaký čas odležet, aby se o tom tolik nemluvilo, na podvody zapomnělo a teď zase oprášili staré kousky.

Tak to se máme na co těšit, podobných lumpáren bylo v minulosti celkem dost.

Re: SMS podvod - mámení ověřovacího kódu

Post by Pavlína » 11 May 2015 19:57

Dnes mi přišla tato SMS na můj telefon z čísla 702806741 dejte si všichni pozor, já samozřejmě SMS mažu a nereaguji..chtěli abych jim přeposlala sms...

Re: SMS podvod - mámení ověřovacího kódu

Post by Petr1 » 05 Jul 2013 00:51

Osobně toto je hodně vypečená služba třeba u Vodafone Mplatby doporučiji u všech čísel nechat zablokovat ,jinak se může lehce stát ,že někdo přijde o peníze zabezpečení a nastavení služeb je na prvním místě u operátorů nutnost né možnost jinak si uživatel koleduje o problém se zneužitím operátoři nám cpou spousty služeb o které nikdo nemá zájem zkrátka to je jako okení systém v PC má hodně děr ,ale na rozdíl od systému nemá záplaty ty operátor nevydává.

Re: SMS podvod - mámení ověřovacího kódu

Post by Jarmila » 17 Apr 2013 17:08

Jj, poslední dobou se to zase rozmáhá. Trochu to inovovali o to, že si tímto způsobem dobíjejí kredit. Jednoduše si nechají na váš telefon zaslat jednorázové přihlašovací / autorizační heslo pomocí SMS. Pak vám napíšou, že se spletli, jestli jim ho nepřepošlete. Pokud to uděláte, tak se normálně přihlásí / autorizují do vašeho mobilního účtu a udělají si z vás nedobrovolného sponzora kreditu.

Je to neuvěřitelně jednoduché a účinné. Stačí důvěřivost majitele telefonního čísla a je vyhráno. A úspěšnost bude evidentně vysoká, jinak by to nebylo tak časté.

SMS podvod - mámení ověřovacího kódu

Post by milan.benicek » 15 Jan 2013 11:48

Přestože po internetu občas kolují různé zvěsti (často naprosté hlouposti), tohle vypadá reálně. Scénář je jednoduchý - někdo si objedná nějakou službu s tím, že její cena mu bude přičtena ve vyúčtování mobilních služeb. Finta je v tom, že mobilní operátor, který zprostředkovává transakci zašle na inkriminované mobilní číslo ověřovací SMS s kód, který je nutné zpětně opsat do objednávky, aby se nestalo, že omylem platbu naúčtují někomu jinému.

No a teď si představte, že by to "omylem naúčtují někomu jinému" nebylo omylem, ale že si objednavatel služby záměrně vybere náhodné mobilní číslo a ověřovací kód zašle na něj. Pak už stačí jen zavolat příjemci a pod nějakou legendou z něj ten kód vymámit. A je to! Podvodník má zaplaceno, účet dostane náhodný důvěřivý donor.

Abych se přiznal, mě se to ještě nestalo, ale mechanizmus je uvěřitelný a logický. Navíc se dají na internetu nalézt vyjádření mobilních operátorů v této záležitosti, ze kterých se zdá, že nejvíce problémů řeší Vodafone, T-Mobile tvrdí, že o situaci ví, ale zatím nemá žádný případ (podzim 2012) a Telefonica je v klidu, protože podobný platební kanál teprve připravuje.

A co vy - už se to někomu stalo? Pokud ano, jak to řešíte?

Top

cron