Likvidace šedých (virtuálních) operátorů

O operátorech pevných i mobilních služeb, velkých, malých i alternativních, virtuálních i šedivých, klasických, VoIP - o cenách, o službách, o spolehlivosti, o technických a obchodních aspektech, nastaveních, zkušenostech.

Likvidace šedých (virtuálních) operátorů

Postby telkofanda » 04 Dec 2013 11:11

Tak tu máme zřejmě novou vlnu odřezávání šedých operátorů. Už to skoro vypadalo, že po "mobilní revoluci" v podání TO2 FREE tarifů dají pokoj a všichni se budou soustředit na soutěžení v rámci virtuálního boomu.

A je to zase TO2, kdo s nepochopitelnou a nepřiměřenou agresivitou útočí na svého partnera fy Aspekt. Jen doufám, že časy bezzubých žvatlání ČTÚ jsou dávno pryč a tentokrát nezůstane jen u strašení pokutami. Od ČTÚ se tentokrát žádá tvrdý protiúder i proto, aby si to příště rozmyslela nejen TO2, ale i ostatní.
telkofanda
 
Posts: 44
Joined: 11 Jan 2013 13:18

Re: Likvidace šedých (virtuálních) operátorů

Postby JardaX » 04 Dec 2013 11:20

ČTÚ už vydalo předběžné opatření a TO2 ho jako obvykle nejen nerespektuje, ale dokonce si klade vlastní podmínky!!!

Kdo je tady tedy správním orgánem, ČTÚ nebo nabubřelá TO2???

TO2:
  1. Společnost Telefónica Czech Republic, a.s. obdržela dnes v dopoledních hodinách předběžné opatření od ČTÚ, kterým ČTÚ společnosti Telefónica Czech Republic, a.s. ukládá poskytovat společnosti Aspekt invest služby elektronických komunikací v rozsahu uzavřených smluvních vztahů.
  2. Společnost Telefónica Czech Republic, a.s. je samozřejmě připravena jednat v souladu s uzavřenými smluvními vztahy, tedy poskytovat jednotlivé služby elektronických komunikací na všech stanicích, u nichž společnost Aspekt invest s.r.o. prokáže, že je používá pro své vlastní účely (tj. že se bude jednat o zaměstnance Aspekt invest s.r.o., popř. o jeho statutární orgány), tedy nikoli za účelem jejich protiprávního přeprodeje.
  3. Společnost Telefónica Czech Republic, a.s. je navíc připravena ve spolupráci s 100% dceřinou společnosti Bonerix s.r.o. poskytovat jednotlivé služby elektronických komunikací i všem zákazníkům společnosti Aspekt invest s.r.o., kteří byli dotčeni protiprávním přeprodejem služeb společnosti Telefónica Czech Republic, a.s.


ČTÚ:
„Předběžné opatření uložilo Telefónice Czech Republic, a.s., povinnost poskytovat službu všem dotčeným koncovým účastníkům, a to bezpodmínečně. Žádné dodatečné podmínky operátora pro znovupřipojení účastníků, jak jsou naznačovány v jeho vyjádření, nejsou přípustné a ČTÚ je bude hodnotit jako porušení uložené povinnosti,...“

„Telefónica není oprávněna sama rozhodovat, kdo má v tomto sporu pravdu, či dokonce polemizovat, kterým rozhodnutím Úřadu se má řídit a kterým nemá. Pokud předběžné opatření nerespektuje, vystavuje se všem nepříznivým následkům takového jednání...“


Jen doufám, že nezůstane jen u řečí!
JardaX
 

Re: Likvidace šedých (virtuálních) operátorů

Postby Hugo » 04 Dec 2013 11:24

Jsou to hnusný šmejdí. TO2 dala lidem 2 dny na přechod k Bonerixu!

Žádná volba operátora, nic. Buď se uvážeš u Bonerixu nebo ti zrušíme číslo.
Hugo
 

Re: Likvidace šedých (virtuálních) operátorů

Postby Blaz » 04 Dec 2013 11:25

Otázka je, kdo bude další? Že by Plus4U?
Blaz
 

Re: Likvidace šedých (virtuálních) operátorů

Postby JardaX » 04 Dec 2013 14:06

Začíná to být zajímavé, ČTÚ na TO2 podal trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí právnickou osobou. Mimo to jim vyměřili legrační pokutu 50 tisíc Kč, kterou ale mohou uložit opakovaně do výše opět legračních 100 tisíc Kč.
Kromě toho bylo údajně zahájeno s TO2 správní řízení, ve kterém můžou dostat pokutu až 20 milionů Kč. To je sice pro ně pořád směšně málo, ale už to není zanedbatelné.
JardaX
 


Re: Likvidace šedých (virtuálních) operátorů

Reklama


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/affil/simple_html_dom.php on line 75

Warning: file_get_contents(http://www.ochutnejvino.cz/darkove-balicky): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /var/www/affil/simple_html_dom.php on line 75

Fatal error: Call to a member function find() on boolean in /var/www/affil/och_rss.php on line 11
Reklama
 

Re: Likvidace šedých (virtuálních) operátorů

Postby JardaX » 06 Dec 2013 19:14

ČTÚ dnes odpoledne TO2 uložilo další donucovací pokutu 30 tis. Kč. Do limitu 100 tis. už tak moc nezbývá.

TO2 evidentně testuje, jestli si ČTÚ v následném správním řízení za porušení povinností dle ZoEK (za nerespektování rozhodnutí o předběžném opatření) troufne jít do pokut v řádech milionů Kč. Maximum v tomto případě bude 20 mil. Kč a to už je mírně jiná liga.
JardaX
 

Re: Likvidace šedých (virtuálních) operátorů

Postby Tom » 06 Dec 2013 20:27

Tohle je sice subjektivní podání, ale lecos vysvětluje z pozadí sporu Aspekt vs. TO2:
Tomáš Harašta wrote:Dobrý den.
Sám jsem se stal také obětí O2 dodnes mi telefon blokují a i kdybych na kolenou firmu Aspekt invest prosil,tak mi pomoci nedokáží,protože O2 jim nevydá přenosové číslo(řešil jsem přímo s řiditelem společnosti ASPEKT panem Humpolíkem na pobočce O2,ale přes veškerou naši snahu jsme NIC nezmohli).Tímto děkuji za snahu,kterou pan Humpolík projevil.Jsem zákazníkem firmy Aspekt invest 6 let a když se zamyslíte tak zjistíte,že O2 muselo po 6 letech snad vědět,jak to s Aspektem je a i přesto mu každé 1-2 roky prodlužoval smlouvu.(tzn.že pokud Aspekt firmě O2 dodával nové klienty,bylo vše v pořádku).

Pravda o "šedém operátorovi" je úplně jinde Aspekt chtěl ukončit smlouvu a do dubna nechat zákazníky samostatně rozhodnout,zda chtějí zůstat u O2,nebo odejít k novému opravdovému virtuálu Klokan nebo KAMKOLIV jinam(dopisní formou mi přišla od Aspektu korektní nabídka),kterou jsem bohužel ihned nevyužil.Aspekt firmě O2 vypověděl smlouvu k dubnu 2014(upozornil,že část zákazníků,kteří SVOBODNĚ projeví zájem postupně převede pod jiného operátora).

Poté co převedl přibližně 300 zákazníků za výhodnějších podmínek jinam,začalo O2 konat.Podotýkám,že jsem chtěl později také odejít ke Klokanovi, ale to už mě ze strany O2 nebylo díky jejich vydírání umožněno a byla mi vypnuta SIM. Dále mi bylo několikrát na lince O2 řečeno,že buď vstoupíte do Bonerixu, nebo přijdete nenávratně o své telefonní číslo.
To jsme pánové z O2 v banánové republice?Co si tu dovolujete ke slušným lidem je nehoráznost.Doufám,že se ČTÚ bude nadále věnovat této kauze a bude O2 sázet pokuty jednu za druhou. Doufám,že se mě jako svobodnému občanu ČR dostane možnosti se rozhodnout kam a za jakých podmínek chci převést svoje tel.číslo k operátorovi,kterého si sám vyberu a ne toho kterého mi bude někdo(O2) diktovat, jako jedinou možnou volbu jinak přijdu o číslo jehož uživatelem jsem 12 let.Do Bonerixu pod nátlakem vstupovat NECHCI a O2 mi brání blokací SIM(nechtějí vydat ČVOP ani mě a ani Aspektu,který chce mě i mnoha dalším pomoci)teď už doslova "utéci" k jinému operátorovi.

Komunismus už skončil pánové z O2,dnes by si měl mít možnost,každý občan ČR vybrat to co chce a ne co mu kdo nadikutuje!!!!!!
NAVÍC A TO JE ZARAŽEJÍCÍ ,ŽE ŘIDITEL ASPEKT INVEST JEDNAL S O2 O TOM,ŽE SE CHCE STÁT JEJICH VIRTUÁLNÍM OPERÁTOREM,COŽ MU BYLO ZAMÍTNUTO A BYL POŽÁDÁN,ABY "PRODAL NEBO PŘEDAL" SVOJE KLIENTY FIRMĚ BONERIX ZA ABSURDNÍCH PODMÍNEK A TO MINIMÁLNĚ 1/2 ROKU PŘED TOUTO KAUZOU. Na což pan Humpolík začal jednat s virtuálním operátorem KLOKAN u něhož vyjednal solidní podmínky pro svoje klienty.

Je divné,že mimo 1-2 informačních serverů,nebyl pan Humpolík kontaktován žádným redaktorem,aby se k této situaci mohl vyjádřit(že by se mu nemohli dovolat? xD). Všechny servery řeší spor O2 a ČTÚ,ale nejvíc na celou situaci doplácí zákazníci firmy Aspekt invest,které tato firma zastupuje.

Na obranu firmy Aspekt bych chtěl dodat,že smlouva kterou u nich mám,mě nikdy nezavazovala na nějakou dobu 12 měsíců a podobně,byla jednoduchá a "průhledná".Mohl jsem kdykoli přejít k jinému operátorovi pokud bych to uznal za vhodné.Zákaznickou linku v případě nějakého dotazu či změny služby,mě vždy zvednul "živý operátor" a byl jsem se službamy spokojený.Takže řeči operátorů a tom ,že klienti nemají kontrolu nad tel. číslem jsou zcela zcestné a zavádějící!!!

Chtěl bych tímto poprosit redakci MOBILMANIA,aby poskytla moje vyjádření,jakožto poškozeného klienta firmy Aspekt invest firmou O2 širší veřejnosti a kontaktovala řiditele společnosti Aspekt invest,aby také dostal prostor se s této kauze vyjádřit.Děkuji


Začíná být více než zřejmé, že TO2 se zalekla masivního odlivu 1500 SIM do jiných sítí a tak nastoupila s brutální silou. Je to jejich volba a my bychom jim to neměli tolerovat.
Tom
 


Return to Operátoři a poskytovatelé služeb

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post
cron