Aktualizované ceníky

Vše o projektu www.mobilnirevoluce.cz

Re: Aktualizované ceníky

Postby JardaX » 17 Apr 2013 14:07

Otázka směřuje na vlastnictví SIM karty? SIM karta patří vždy tomu operátorovi, kterého využíváte. To ale nijak nesouvisí s telefonním číslem.

Každá SIM má vlastní unikátní ICCID číslo (napsané na kartě vedle čipu), které se u operátora páruje na telefonní číslo. Takže když SIM ztratíte, někdo vám ji ukradne nebo přecházíte k jinému operátorovi, tak se vždy použije nová SIM s jiným ICCID a vaše telefonní číslo se na toto nové ICCID přepáruje.

Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/SIM_karta

Úplně obecně je to tak, že telefonní čísla jsou něco jako národní přírodní bohatství (stejně jako uhlí nebo radiové frekvence), které patří státu a spravuje je ČTÚ. ČTÚ pak čísla dále pronajímá operátorům, kteří je pronajímají zákazníkům. Oprávnění k nakládání s tel. číslem pak opět reguluje ČTÚ prostřednictvím ZoEk (zákona o elektronických komunikacích).
JardaX
 

Re: Aktualizované ceníky

Postby Nib » 17 Apr 2013 14:11

Ta česká wiki je nekompletní, lépe je to popsané v anglické mutaci http://en.wikipedia.org/wiki/Subscriber_identity_module
Nib
 

Re: Aktualizované ceníky

Postby Petr » 28 Apr 2013 12:37

Já žasnu nad tou souhrou - Mobilní revoluce, květnové ceníky ...
Přitom mobilnirevoluce.cz tu je už pomalu rok (pravda ze začátku bez kontaktního formuláře a v trochu jiné podobě), ale o Mobilní revoluci se v médiích začalo mluvit až s O2 a jejich květinovými Free tarify a tady zas ta paralela na květnový ceník Mobilní revoluce ...

No prostě mě to baví :-D
Petr
 

Re: Aktualizované ceníky

Postby Standa » 28 Apr 2013 13:24

Já jsem hlavně zvědavej, jaký nakonec nasadí ten neomezený tarif?
Klidně bych se spokojil i s omezeným, ale třeba neco kolem 1000 min. za cca 500 Kč. To by se mi líbilo moc!
Standa
 

Re: Aktualizované ceníky

Postby Taddy » 03 May 2013 18:43

V Česku je virtuál a zde je jeho tarif

Za 432
432,- Kč za měsíc
volání do všech sítí: 0,59 Kč/min. (30+30) 300 min.
SMS do všech sítí: 0,19 Kč 50 SMS
MMS do všech sítí: 2,25 Kč
400 MB dat

síť O2
Taddy
 

Re: Aktualizované ceníky

Postby telkofanda » 15 May 2013 19:40

První příspěvek tohoto vlákna aktualizován - přidán nový neomezený tarif za 599,- včetně DPH.
telkofanda
 
Posts: 44
Joined: 11 Jan 2013 13:18


Re: Aktualizované ceníky

Postby atlet69 » 15 May 2013 19:41

Měl bych pár dotazů a kdo prosím znáte odpovědi ohledně mobilnírevoluce.cz, sdělte je zde, bude to určitě zajímat i ostatní.

1. Jak lze v průběhu měsíce zjistit stav kreditu, tedy množství provolaných min. a odeslaných sms.
2. Jak zrušit volání na prémiová čísla.
3. Má mobilnírevoluce.cz nějakou infolinku? Pokud ano, kolik stojí hovor.
4. Jak je to s vyúčtováním afakturama, je možnost je dostávat zdarma jen v elektronické podobě?

A poslední dotaz: Jak jste všeobecně spokojeni s "mobilnírevolucí.cz" ?
atlet69
 

Re: Aktualizované ceníky

Postby atlet69 » 17 May 2013 15:24

Tak si odpovím sám, jistě i Vás budou tyto odpovědi zajímat.

1. Stav kreditu, tedy množství provolaných min. a sms v průběhu zůčtovacího období nelze zatím zjistit, ale toto lze snadno obejít, neboť účtování je po vteřinách tedy 1+1 tak není nic jednodužšího, než si vždy na začátku zůčtovacího období vynulovat počítadlo délky hovorů (každý telefon tímto disponuje) a pak si můžete kontrolovat provolané min. na svém telefonu. Sms neřeším, protože pro normálního smrtelníka 50 volných sms v tom nižším tarifu stačí a pro náročné smskáře není nic jednodužšího, než si zakoupit 100 sms za 100 Kč navíc.
2. Zrušení volání na prémiová čísla se provádí jednoduše prostřednictvím emailu, stejně tak se navyšuje FUP internetu, ale hlavně, při zřizování služby se Vás operátor (sám Vám zavolá) bude ptát na jednotlivé služby které chcete mít aktivované, či deaktivované a sim tak budete mít již od začátku nastavenou jak potřebujete. Já si např. zrušil prémiová čísla, deaktivoval hlasovou schránku s tím, že mě bude chodit sms na upozornění zmeškaných hovorů, aktivoval roaming, tedy volání v zahraničí a deaktivoval datový roaming.
3. Infolinku má na tel: 840 123 123 kde stojí min.hovoru cca.4,80 Kč, ale Mobilní revoluce upřednostňuje kontakt emailem. Osobně bych infolinku využil jen v nejnutnějším případě např. při z důvodu zablokování ztracené, či odcizené sim karty.
4. Vyúčtování chodí zdarma elektronicky na Vámi zvolený email. Za fakturu zaslanou poštou se platí.
5. Účtování je po vteřinách 1+1, smlouva se uzavírá na 12 měsíců a automaticky se prodlužuje opět o 12 měsíců, pokud ji nevypovíte. To lze udělat vždy min. 1 měsíc před ukončením závazku, nebo kdykoli v průběhu smlouvy s tím, že budete platit pokutu 3 x aktuální tarif. Vzhledem k tomu, že si ale můžete v průběhu smlouvy měnit tarify mezi sebou a to vždy 1 x za měsíc zdarma, není nic jednodužšího než si změnit tarif na ten nejmenší t.j.29,-Kč/měsíc, čímž se dostanete na pokutu 87,-Kč a tomu se snad ani pokuta nedá říci.
6. Zatím jsem ve stádiu přenosu čísel, tak kvalitu nemohu posoudit, ale dosud jsem se setkal jen se samými příjemnými lidmi, tak snad to bude stejné se službami. V každém případě Vás zde budu dále informovat. K samotnému přenosu. Já přenáším čísla z T-mobile k Mobilní revoluci a protože tito využívají služeb T-mobile, tak přenos bude trvat cca. 2 pracovní dny a ti co jsou u jiných operátorů tak přenos bude trvat cca.10 dní, ale to je již napsáno v jednom z předchozích topiců.

EDIT : Tak mohu potvrdit rychlost přenosu čísel. Převáděl jsem tel.číslo z předplacenky T-mobile, kdy jeden den jsem odeslal požadavek, druhý den odpoledne jsem odeslal sken požadovaných dokladů (OP a č.převáděné simkarty) a následující den v 10.00 hod. mě došla sms o ukončeném převodu. Po celou dobu bylo tel.č. plně funkční a nebýt zmíněné sms, tak bych si ničeho ani nevšiml. Že máte převeden tarif také zjistíte tak, že po zavolání na 4603 se nedostanete prakticky do žádné nabídky, nebo tak, že po jednorázovém přihlášení se Vám v sekci "můj T-mobile" /bleskový přehled/aktuální tarif zobrazí "profi na míru a číslo tarifu jenž jste si zvolili"
Last edited by atlet69 on 25 May 2013 11:52, edited 1 time in total.
atlet69
 
Posts: 20
Joined: 17 May 2013 14:25

Re: Aktualizované ceníky

Postby johny_x » 18 May 2013 21:27

Já již téměř měsíc a půl služeb "mobilní revoluce" alias SIPhonu s.r.o. k plné spokojenosti využívám, a jsem zatím téměř plně spokojen. Vyúčtování také zcela v pořádku. Po asi deseti letech u Vodafonu, a jejich čím dál menší korektnosti, vstřícnosti a stále horšímu signálu , jsem od nich přenesl 4 tarifní telefonní čísla(i přes individuální slevy) použivané v rodině k SIPhonu, , využíváme volání mezi sebou grátis , signál T-mobilu nesrovnatelně lepší a o ceně snad ani nemluvit. Jedinou možná uživatelskou nevýhodu vidím u těch čísel která nejsou ve smartphonech , je nepřímá kontrola provolaných jednotek...ale vzhledem k ostatnímu ,obnov FUP grátis a ceně je to směšný nedostatek. za sebe jednoznačně doporučuji ! :yes:
johny_x
 

Re: Aktualizované ceníky

Postby Tklf » 21 May 2013 16:52

Sem malinko natvrdlej, obnoveni FUP zdarma, co si pod tim mam predstavit? Mam mesicni balicek napriklad na nejnizsi FUP a vycerpam ho v puli mesice, obnoveni zdarma znamena, ze poslu mejl o obnove FUP a nezaplatim znovu balicek?

Diky za upresneni, nechce se mi verit, ze by to tak bylo :-) ale proc ne, treba to tak je :?:
Tklf
 

PreviousNext

Return to Mobilní revoluce

cron